Haber

İYİ Parti 5 ilin adayını açıkladı

ANKARA (İGFA) –İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin küme toplantısında yaptığı konuşmada, 31 Mart yerel seçimlerinin Antalya, Giresun, Kocaeli, Kars ve Kırklareli adaylarını açıkladı.

Akşener, Antalya 21. Dönem Milletvekili, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Nesrin Ünal’ın antalyaBüyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladı.

Giresun’un adayı Harun Cici açıklanırken, Giresun’un adayı Metin Özat da açıklandı. Kars’ta Aday için. Gencay Yıldıztekin KocaeliBüyükşehir Belediye Başkanı adayı açıklandı. KırklareliAdayın Ali Dermenci olduğu açıklandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, küme konuşması öncesinde Kocaeli, Gölcük ve Kandıra belediye başkan adaylarını açıkladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Darıca Eski İlçe Başkanı, Kocaeli Erzurum Vakfı Kurucusu Gencay Yıldıztekin’in yanı sıra GöletEski Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı Belediye Başkanı ve kandıraSemih Sarıçay’ı Belediye Başkanı Adayı ilan etti.

Akşener, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İl Başkanı Nusret Acur ve adaylar kendilerini kürsüye çağırarak fotoğraf çektirdi.

“BU BENİM İÇİN BİR HAKARETTİR”

Akşener konuşmasında AK Parti ile anlaşma yaptığı yönündeki iddialara yanıt vererek, “AK Parti ile el sıkışsaydık, bir milletvekilimizin Eskişehir’den aday gösterilmesi mümkün olur muydu? Böyle bir şey olabilir mi?” Anlaşma olsa ne olur? Bu bana kişisel olarak hakarettir.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu