Haber

Deprem bölgelerinden İstanbul’a getirilen yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde sürüyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde yaralanan ve İstanbul’a getirilen 228 kişinin tedavisi kentteki çeşitli hastanelerde devam ediyor.

Depremlerde enkaz altında kalarak yaralanan 228 depremzede, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait askeri uçaklar ve Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakları ile İstanbul’a getirildi.

Yaralılar ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere sevk edilerek tedavi altına alındı.

Yaralılardan 39’u Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 19’u Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi, 18’i Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 17 Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 14’ü Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 11 Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Onar yaralandı, Sancaktepe Şehit Prof. Altunizade Hastanesi.

Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nde 7, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 6, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Arnavutköy Devlet Hastanesi’nde 5’er, Beykoz Devlet Hastanesi’nde 3’er, Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi, Özel Acıbadem Taksim Hastanesi ve Özel Acıbadem Ataşehir Hastanesi. depremzedeler tedavi ediliyor.

Öte yandan Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tuzla Devlet Hastanesi, Başakşehir Devlet Hastanesi, Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi, Haydarpaşa Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Medicana Ataşehir Hastanesi, İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi, Özel Memorial Bahçelievler Hastanesi, Biruni Üniversite SUAM ve Koç Üniversitesi Sağlık Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde ikişer adet, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bayrampaşa Devlet Hastanesi, Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane, Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi, Özel Bir hastanın tedavisine Acıbadem Maslak Hastanesi ve Özel Acıbadem Fulya Hastanesi’nde devam edilmektedir.

haber-battalgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu