Ekonomi

Yatırımcının Havza OSB’deki Yer Tahsis Talepleri Onaylandı

Mevcut bir yatırımcının Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 3 yeni arsa tahsisi talebi kabul edildi.

39 bin metrekare alan üzerinde 30 bin metrekare kapalı alana sahip tesis kuran Uğur Balkuv A.Ş.’nin talebi üzerine toplam 27 bin metrekare alana sahip 3 parsel tahsis edildi, Havza OSB’de kenevir işleyecek.

İlgili Makaleler

Triko ve tekstil üretimi üzerine faaliyet gösterecek firmanın yeni yatırımı için arazi tahsisi talepleri Havza Kaymakamlığı’nda karşılıklı imzalarla yapıldı.

Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar, Havza OSB Müdürü Hasbi Altuntaş ve Şirket Yetkilisi Hasan Sağdan’ın imzaladığı imzalarla, 2017’de gerçekleştirilecek yatırım için yer tahsis edildi. 300 kişiye istihdam sağlanacak.

Yeni yatırımın Havza OSB’ye, bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen Ayvat, “Havza OSB hızla büyümeye devam ediyor. Bu büyümeyle doğru orantılı olarak yatırım taleplerinde de artış yaşanıyor. Kenevir yetiştiriciliği Bölgemizde yapılıyor. Üretilen kenevirin işleneceği sanayi “Tesisin kurulması da önemli bir konuydu. Havza OSB’de kurulan tesisle bölgede kenevir üretimi arttı, üretilen hammaddeyi işleyecek fabrikanın kurulmasıyla istihdama da katkı sağlandı.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir, Havza OSB’nin gelişen ve büyüyen Havza’nın lokomotifi olduğunu belirterek, “Havza OSB’mizin en büyük yatırımcılarından Uğur Balkuv ve ailesine OSB’ye alacakları yeni yatırım kararlarından dolayı teşekkür ediyorum. Tahsis edilecek 3 parselde kurulacak işletmede 300 kişiye istihdam sağlanacak. “Türkiye Yüzyılı kapsamında hedefimiz olan istihdam ve istihdama bağlı göç sorununu çözmüş bir Havza için değerli bir adım daha atıldı.” görüş.”

Havza TSO Lideri Acar, Havza OSB’nin hayal gibi görünen geldiği noktadan mutluluk ve gurur duyduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından tesisin yapılacağı 3 parselin tahsisi imzalarla yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu