Ekonomi

Travelers hisseleri 1. çeyrek kazançları ve gelirlerindeki düşüş nedeniyle %2 değer kaybetti

NEW YORK – The Travelers Companies, Inc. (NYSE: TRV) hisseleri, şirketin analist beklentilerini kaçıran ilk çeyrek kazanç ve gelirlerini bildirmesiyle %2,07 düştü.

Sigorta devi, 4,87 $’lık konsensüs tahmininin 0,18 $ altında 4,69 $’lık düzeltilmiş bir EPS yayınladı. Şirketin bu çeyrekteki kazanılmış primi 10,13 milyar dolar oldu ve bu da beklenen 10,62 milyar doların altında kaldı.

İlgili Makaleler

Çeşitli mal sigortası ürünleri sunmasıyla tanınan Travelers, bir önceki yılın çeyreğinde vergi öncesi 535 milyon dolar olan afet hasarlarının vergi öncesi 712 milyon dolara yükseldiği bir çeyrek yaşadı. Bu kayıplara rağmen şirket, 1,5 puanlık bir iyileşme ile %93,9’luk konsolide birleşik oran ve 2,9 puanlık bir iyileşme ile %87,7’lik olağanüstü bir temel birleşik oran elde etmiştir.

Şirketin net yazılan primleri, her üç segmentte de büyüme göstererek bir önceki yılın çeyreğine kıyasla %8 artış göstermiştir. Yönetim Kurulu, şirketin mali durumuna ve gelecekteki iş görünümüne olan güveni yansıtacak şekilde, üç aylık düzenli nakit temettüyü %5 artırarak hisse başına 1,05 $ olarak ilan etti.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Alan Schnitzer sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk çeyrek için mükemmel üst ve alt satır sonuçları bildirmekten çok memnunuz. Bu çeyrekte çekirdek gelir 1,1 milyar dolar ya da seyreltilmiş hisse başına 4,69 dolar olarak gerçekleşti ve %15,4’lük bir çekirdek öz sermaye getirisi sağladı.” Güçlü çekirdek geliri, yüksek katastrofik aktiviteye rağmen rekor net kazanılmış primlere ve mükemmel bir birleşik orana bağladı.

İleriye bakıldığında, Travelers yönetimi şirketin stratejik girişimleri ve sektördeki düşük volatilite ile üstün getiri sağlama yeteneği konusunda iyimserliğini korumaktadır. İnovasyona odaklanan ve stratejik girişimlere yatırım yapan şirket, içinde bulunduğumuz yıl ve sonrasında başarı için iyi bir konumdadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu