Ekonomi

Sıfır emisyon, küresel ekonomiye 10,3 trilyon dolar ekleyebilir

Londra merkezli sürdürülebilir kalkınma danışmanlığı şirketi Arup ve ekonomik danışmanlık şirketi Oxford Economics tarafından hazırlanan bir rapora göre, her yıl daha da endişe verici hale gelen küresel iklim kriziyle mücadele etmek için yeni teknolojiler ve uzmanlık ortaya çıkıyor.

Arup ve Oxford Economics’in bir yıllık çalışmasının ardından hazırlanan rapor, yeşil ekonominin hükümetlere, yatırımcılara ve halka sunduğu fırsatları anlatmayı amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Yeşil ekonominin gelecekte daha da ön plana çıkacağının belirtildiği rapora göre, yeşil ekonomiye geçişte belirlenecek stratejik ekonomi politikaları değerli.

Raporda şu ifadelere yer verildi: “Ekonomik faaliyetlerin çevre üzerinde yaratabilecekleri olumsuz etkilerden arındırılması gerekiyor. Böylece dünya ekonomisi daha sürdürülebilir bir sürece girebilir. Bu sadece çevreyi korumakla değil, aynı zamanda çevreyi de korumakla mümkün olabilir.” küresel ısınmanın zararlı etkilerinden ekonomik refah.İklim değişikliğini azaltmak pahalıdır ve temelde fosil yakıtlardır.” yakıta dayalı enerji kullanımından uzaklaşmayı gerektirir.”

Sürdürülebilir çevreye ve yeşil ekonomiye geçişin 2050 yılına kadar küresel ekonomide büyük fırsatlar yarattığına işaret edilen raporda, saf güce geçişin tüm sektörlerde rekabeti artıracağı belirtildi.

Raporda, “2050 yılına kadar net sıfır emisyona geçiş, küresel ekonomiye 10,3 trilyon dolar katkıda bulunacak yeni endüstriler yaratacak. Bu miktar, elektrikli araç üretimi, yenilenebilir enerji üretimi, temiz enerji ekipmanı üretimi, yenilenebilir yakıtlar ve brüt yeşil finansmanı içeriyor.” . Yerli üretime doğrudan katkısını da içerir.

sariveliler-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu