Haber

Sağlık Evi törenle açıldı

Milas Belediyesi tarafından Şehit Mehmet İşler’in eşi ve hayırsever Semiha İşler adına yapımı tamamlanan Sağlık Evi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Gümüşlük, Hacı İlyas ve Burgaz İlçelerinde ikamet eden yaklaşık 15 bin vatandaşa doğrudan hizmet verecek olan Sıhhat Residence, 600 m2 inşaat alanı üzerine 4 katlı olarak inşa edildi.

Merkezin zemin katında hastalara hizmet verecek Aile Sağlığı Merkezi ve şehitlerimizin anılarının yaşatılacağı bir anma köşesi bulunuyor. 1. katta Kanser Erken Teşhis Merkezi ve Eğitim Merkezi yer alırken, 2. katta Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü hizmet verecek. 3.katında geniş bir toplantı salonu bulunan Sağlık Evi’nde Acil Müdahale Odası, Laboratuvar, Aşı Odası, Hamile Takip ve Aile Odası, Emzirme Odası, Aşı ve Bebek Takip Odası ve 2 adet hemşire odası bulunmaktadır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan açılış töreni, Milas İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar’ın okuduğu açılış duasıyla devam etti. Daha sonra şehit eşi Semiha İşler kürsüye gelerek duygusal bir konuşma yaptı. Şehidimizin hayat hikayesi hakkında bilgi veren İşler, Sağlık Evi’nin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sağlık Evimizi açmanın gururunu yaşıyoruz…

Şehit Eşi Semiha İşler’in konuşmasını tamamlamasının ardından Hacı İlyas Mahalle Muhtarı Mehmet Çoban ve Muğla İl Sağlık Müdürü Ali Burak Mülayim birer konuşma yaptı. Son olarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat kürsüye çıktı; “Bu keyifli, anlamlı günde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün ilçemizi daha yaşanabilir hale getirecek, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşabilmesini sağlayacak önemli bir açılışı gerçekleştirmek için bir araya geldik. Şehit Mehmet İşler’in fedakar eşi hayırsever kardeşimiz Semiha İşler adına tamamladığımız Sağlık Evimizin açılışını yapmanın gururunu yaşıyoruz. Milas Belediyesi olarak vatandaşlarımıza çağdaş ve yakışır bir sağlık hizmeti sunmak ve Şehit Polis Memuru Mehmet İşler’in anısını yaşatmak için değerli eşimiz Semiha İşler ile birlikte çıktığımız bu yola; Onun mirasını gelecek nesillere taşımak için sağlık merkezimizi açıyoruz. Hedefimize ulaşmak ve halkımızın refahına katkıda bulunmak bizi son derece gururlandırıyor. Sağlık taraması için gittiği köyde şehit olan Mehmet İşler’in adını sağlık ocağında yaşatmanın gururunu yaşıyoruz. Çünkü yerel yöneticiler olarak verdiğimiz her hizmetin ilçemize bıraktığımız değerli bir miras olduğunu biliyoruz. Önemli olan geride bırakılan mirası korumak ve en uygun hizmeti sunmaktır.

Her Milaslı burada kendini evindeymiş gibi hissedecek…

Sağlık Konutumuzu sadece bir bina olarak görmüyoruz. Burası herkesin ihtiyacı olan sağlık hizmetlerine ulaşabildiği, şefkatle karşılandığı bir yer olacak. Burada her Milaslı kendini evinde hissedecek ve sağlık sorunlarına çözüm bulabilecek. Bu anlamlı projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese en içten şükranlarımı sunuyorum. Bu keyifli günde bizi yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. “Milas Belediyesi Şehit Polis Memuru Mehmet İşler ve eşi Semiha İşler Sağlık Evi’nin ilçemize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyor, hepinize sağlıklı günler diliyorum” dedi. Önder Tokat konuşmasında Sağlık Evi hakkında teknik bilgiler de verdi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın konuşmasını tamamlamasının ardından protokol tarafından açılış kurdelesi kesilerek Sağlık Konutu ziyaret edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu