Ekonomi

Reklamlar Amazon’un perakende kâr marjlarını rekor seviyelere çıkaracak: Bank of America

Bank of America’daki finansal analistler, reklamlardan elde edilen gelirin teknoloji şirketi Amazon’un (NASDAQ:AMZN) uzun vadeli kar marjlarına yüzde 5 puan ekleyebileceğini ve potansiyel olarak yeni rekorlar kırabileceğini tahmin ediyor.

Finans kuruluşu, Amazon’un reklamlardan elde ettiği gelirin şirketin Toplam Satış Hacminden (TSV) daha hızlı arttığını ve şirketin perakende karının önemli bir unsuru haline geldiğini gözlemledi.

Finans uzmanları, Prime Video’daki reklamların artması ve yapay zekanın devreye girmesiyle bu durumun devam edeceğini, üçüncü taraf satıcılarla yapılan reklam işbirliklerinin ise mütevazı bir gelir ve ek TSV getirebileceğini öngörüyor.

“Hesaplamalarımız, reklamların şu anda perakende kar marjlarına yüzde 4 puanın üzerinde katkıda bulunduğunu ve bu rakamın 2026 yılına kadar yüzde 5 puana yükselebileceğini gösteriyor.”

“Prime Video’nun genişlemesinin büyümede en önemli artışı yaratması bekleniyor. Tahminlerimize göre, Prime Video’daki reklamlar 2025 yılına kadar yaklaşık 5 milyar dolar gelir yaratabilir ve reklam sayısı arttıkça 2026’da daha fazla büyüme potansiyeli var.”

Buna ek olarak Bank of America, Amazon’un reklamcılığının güçlü performansının, perakende operasyonel iyileştirmeler ve Amazon Web Services’in (AWS) hızlandırılmış büyümesiyle birleştiğinde, 2024 yılında Amazon’un işletme gelirinde bir artışa katkıda bulunacağını tahmin ediyor. Analistler ayrıca, özellikle Prime Video’daki reklamlardaki büyüme nedeniyle Amazon’un reklamcılık yeteneklerinin daha fazla tanınmasının, uzun vadeli perakende sektöründe %10 veya daha yüksek kar marjlarına ulaşma konusunda güvenin artmasına yol açabileceğine inanıyor.

Firma, araştırma raporunda Amazon hissesi satın alma tavsiyesini yineledi ve şirket için 210 $ fiyat hedefi belirledi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haberyenimahalle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu