Ekonomi

OpenRAN rekabetiyle ilgili endişeler nedeniyle Ericsson’un notu UBS’den Satış’a düşürüldü

UBS, OpenRAN teknolojisinin orta ve uzun vadeli etkisine ilişkin endişeler nedeniyle Ericsson’un (ERIC) notunu ‘Nötr’den ‘Sat’a düşürdü ve şirketin hisseleri için fiyat hedefini 54 İsveç Kronu’ndan 51 İsveç Kronu’na düşürdü.

“2024’ün zor bir yıl olması bekleniyor; önemli bir harcama döneminin ardından Hindistan’daki yatırımın 2024’te istikrara kavuşacağını tahmin ediyoruz ve özellikle ekonomik belirsizlik nedeniyle Avrupa’da büyümenin durgun olacağını tahmin ediyoruz. 2024 için telekomünikasyon sermaye harcamalarının daha yüksek olması bekleniyor” analistler Çarşamba günkü bir raporda, 2024’te öncekinden daha fazla olduğunu söyledi. Bu yıl için yüzde 4’lük bir düşüş öngörüyoruz” dedi.

Ayrıca, OpenRAN ile ilgili zorluklara rağmen, Nokia’nın Ağlar bölümü için olumsuz bir değerlemeye kıyasla, mevcut piyasa değerlemesinin Ericsson’un Ağlar bölümü için Kurumsal Değer/Satışların bir katından fazlasını yansıttığını düşünüyorlar.

OpenRAN teknolojisinin, sahadaki farklı radyo ekipmanı satıcılarının birleşimini kolaylaştırarak ve radyo ağı yazılımının standart donanım üzerinde kullanılmasına olanak tanıyarak pazara giriş anlaşmazlıklarını azaltması bekleniyor. Bu durum mevcut fiyatlandırma ve pazar payı pozisyonlarına meydan okuyabilir.

“OpenRAN’ın etkisinin, AT&T’nin 2026 yılı sonuna kadar mobil ağ trafiğinin %70’ini OpenRAN uyumlu sistemler üzerinden yönlendirme hedefiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde OpenRAN uygulamasında lider olma niyetini açıklamasından sonra belirginleşeceğini öngörüyoruz. Bu orta vadede Ericsson’u ve genel kamuoyunu etkileyecektir.” “Kablosuz telekomünikasyon ekipmanı pazarını olumsuz etkilemesi muhtemel.”

Çarşamba günü erken işlemlerde Ericsson’un Amerikan Depo Sertifikaları (ADR) %2,38 düşüşle 5,54 $ seviyesinde fiyatlandı.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu