Haber

Navaz Şerif, Pakistan’ı kuran biziz

Pakistan’ın eski Başbakanı Navaz Şerif, 2019’dan bu yana yaşadığı İngiltere’den döndükten sonra Lahor’da yüz binlerce kişinin katıldığı mitingde destekçilerine seslenerek, “Pakistan’ı inşa eden biziz” dedi.

Pakistan’ın sürgündeki eski Başbakanı Navaz Şerif, yaklaşık 4 yıl sonra İngiltere’den ülkesine döndü. Başkent İslamabad’da bazı toplantıların ardından Lahor’a geçen Şerif, 100 bin kişinin katıldığı mitingde konuştu. Lahor’daki Minar-e Pakistan’da destekçilerine seslenen Şerif, “Birkaç yıl sonra bugün buradayım. Aramızdaki sevgide hiçbir şey değişmedi. Sizlerin gözlerinde gördüğüm sevgiyle gurur duyuyorum.”

Destekçilerine asla ihanet etmediğini ve her türlü fedakarlığa hazır olduğunu vurgulayan Şerif, kendisine ve parti liderlerine karşı sahte davalar açıldığını hatırlatarak, “Kimse Pakistan Müslüman Birliği Navaz (PML-N) bayrağını terk etmedi.”

Pakistan halkı için yaptıklarına değinen Şerif, “Navaz Şerif’i milletinden kim ayırdı? Pakistan’ı inşa eden biziz.”

Eski başbakan ve PML-N Başkanı Şerif, partisinin 1990’lardaki ivmeyi sürdürmesi halinde Pakistan’da kimsenin işsiz kalmayacağını belirterek, “İnsanlar kredi çekiyor ya da faturalarını ödemek için intihar ediyor. Benim görev sürem boyunca. ofiste yoksulların en azından sağlık hizmeti almaya yetecek parası olacak.” “Vardı” dedi. – LAHOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu