Haber

Muhtarlar Büyükşehir’in hizmetlerinden memnun

İl genelindeki ilçelerin muhtar dernek liderleri ile yapılan istişare toplantısında hizmetler, ihtiyaçlar ve analiz önerileri masaya yatırıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerin muhtar dernek liderlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, mahallelerde verilen hizmetler ve sorunlar masaya yatırıldı, ihtiyaçlara yönelik analiz önerileri üzerinde istişarelerde bulunuldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın talimatıyla muhtarlık tarafından periyodik olarak muhtar ve muhtar dernek liderlerinin katılımıyla istişare toplantıları yapılıyor. Toplantılarda yapılacak işlerle ilgili muhtarların görüşleri alınır, ivedilik sırasına göre hizmetler görüşülür. Bu doğrultuda İzmit Muhtarhane’de düzenlenen toplantıya Muhtarlık Başkanı Numan Balaban, Muhtarlık Başkanı Uğur Şahin, Köy Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Dursun, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Başkanı Dağhan Çelebi ve muhtar dernek liderleri katıldı.

 

“MAHTARLARIN EMRİ İÇİNDEYİZ”

Toplantıda mahallelere yapılan hizmetlerle ilgili bilgiler aktaran Balaban, Başkan Büyükakın’ın en büyük hizmet ortağı olarak gördüğü muhtarlara verdiği değeri hatırlattı. Balaban, il genelinde 472 muhtarla her zaman istişare halinde olduklarını ve onların önerilerini dikkate alarak taleplerini yerine getirdiklerini belirterek, her zaman muhtarların emrinde olduklarını sözlerine ekledi.

 

MUHTARLAR HİZMETLERDEN MEMNUN

Muhtar dernek liderleri, “Muhtar Aktif Sistem” sistemi üzerinden ilettikleri taleplerin ivedilikle yerine getirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Muhtarlıklar Muhtarlığının muhtarların işini kolaylaştırmak için yoğun çaba sarf ettiğini belirten dernek ileri gelenleri, Önder Büyükakın’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, özellikle A Takımı’nın 2011’deki sorunların çözümünde güzel bir iş çıkardığını belirtti. alan hızlı. Toplantıda mahallelerin sorunları masaya yatırılırken, muhtarların talepleri masaya yatırıldı.

 

MUHTAR SOLDISİN’E TEŞEKKÜR PLAKASI

Önder Tahir Büyükakın’a, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanlığı görevinde bulunan ve geçen ay yapılan kongrede aday olmayan Çerçili Mahallesi Muhtarı Mustafa Satılmış’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanlığına Kandıra Çakırcaali Mahalle Muhtarı Adnan Kaçan seçildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu