Ekonomi

Molson Coors ilk çeyrek tahminlerini aştı

NEW YORK – Molson Coors Brewing Company (NYSE:TAP), hem hisse başına kazanç (EPS) hem de gelir açısından analist beklentilerini aşarak güçlü bir ilk çeyrek bildirdi.

Şirket, 0,74 $’lık konsensüs tahmininden 0,21 $ daha yüksek olan 0,95 $’lık düzeltilmiş EPS açıkladı. Çeyrek geliri de 2,5 milyar dolarlık analist tahminine karşılık 2,6 milyar dolar ile daha yüksek oldu.

İlgili Makaleler

Olumlu kazanç raporu, şirketin finansal performansını destekleyen etkili maliyet yönetimi ve stratejik girişimlerine atfediliyor. Gelirdeki artış yıla sağlam bir başlangıç yapıldığına işaret ediyor ve şirketin rekabetçi bir pazar ortamında yol alma becerisini yansıtıyor.

Molson Coors, 2024 yılı için net satışlarda düşük tek haneli bir artış, gelir vergisi öncesi temel gelirde orta tek haneli bir artış ve sabit para birimi bazında temel seyreltilmiş hisse başına kazanç beklentilerini teyit etti.

Şirket ayrıca sermaye harcamalarının artı veya eksi %5 olmak üzere yaklaşık 750 milyon dolar olmasını ve temel serbest nakit akışının %10’luk bir sapmayla yaklaşık 1,2 milyar dolar olmasını bekliyor.

Ayrıca, temel amortisman ve itfa paylarının artı veya eksi %5 olmak üzere 700 milyon dolar, konsolide net faiz giderinin ise yine %5’lik bir varyansla 210 milyon dolar olması öngörülüyor. Temel efektif vergi oranının 2024 yılı için %23 ila %25 arasında olacağı tahmin edilmektedir.

Şirket bir sonraki çeyrek ya da mali yılın tamamı için spesifik rakamlar vermese de, yeniden teyit edilen rehberlik, finansal gidişatına ve operasyonel stratejisine olan güveni göstermektedir. Molson Coors yönetimi, disiplinli sermaye tahsisi ve güçlü bir ürün portföyü aracılığıyla hissedarlara değer sağlamaya odaklanmaya devam ediyor.

Şirketin CEO’su ilk çeyrek sonuçlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Bu çeyrekteki performansımız markalarımızın gücünün ve ekibimizin özverisinin bir kanıtıdır. İvmemizi sürdürmek ve yıl için taahhütlerimizi yerine getirmek için iyi bir konumdayız.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Kazanç açıklamasının ardından hisse senedinde herhangi bir yüzdelik hareket görülmediğinden, şirketin mali açıklamasına yönelik piyasa tepkisini ölçmek mümkün değildir. Bununla birlikte, olumlu kazanç artışı ve yeniden teyit edilen kılavuzun yatırımcılar tarafından iyi karşılanması ve gelecekteki hisse senedi performansını etkilemesi muhtemeldir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu