Haber

MHP’li Büyükataman’dan ‘Ülkü Ocakları kapatılsın’ diyen Yılmaz’a: Kendini dövdüren soytarı

Sinan Ateş’in danışmanlığını yaptığı ve cinayet sonrası adı sık sık zikredilen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Ülkü Ocakları kapatılsın” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz hakkında tehditkar ifadeler kullandı.

Büyükataman “Musul’da devlet görevi yaparken Türk askerini ve devletini satıp kaçan, vatan görevini korkudan eline yüzüne bulaştıran, şizofrenik ilgi krizlerine girip kendi kendine saldırı düzenleten bir soytarı, o pis ağzına Türk gençliğinin kutlu yuvası Ülkü Ocakları’nın adını almasın” dedi.

ÖZTÜRK YILMAZ: KRİMİNAL ÜLKÜ OCAKLARI KAPATILSIN DİYİNCE NİYE KIZIYOR?

Eski Musul Başkonsolosu, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Türk Milleti’nin bütün değerleri aşındırılırken tek kelime edemeyip, bu gidişe karşı olanları hedef alan Ülkü Ocakları kapatılmalıdır” çağrısında bulundu. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Devlet Bahçeli, Anayasa’ya uymamakta suçladığı Anayasa Mahkemesi için kapatılsın diyor. Ohh ne güzel! Peki, biz hukuk devletinde asla olmaması gereken mafya ve çete yuvasına dönüşen kriminal Ülkü Ocakları kapatılsın diyince niye kızıyor? Hukuk devletinde böyle yapılar olur mu? Türk Milleti’nin bütün değerleri aşındırılırken tek kelime edemeyip, bu gidişe karşı olanları hedef alan Ülkü Ocakları kapatılmalıdır!

Can güvenliğimiz yok! Mafya ve çeteler Ülkü Ocaklarına mensup diye devlet tarafından korunamaz, görmemezlikten gelinemez ve ayrı hukuk uygulanamaz! Bu normal hukuk devletinde skandaldır!

Askerimizi dağda öldürenler ile biz muhalifleri şehirlerde hapçılara vurduranlar arasında hiç bir fark yoktur! Hukuksuzluğu konuşacaksak, her boyutu konuşmalıyız!”

BÜYÜKATAMAN: TÜRK ASKERİNİ SATIP KAÇAN…

Öztürk Yılmaz’ın Ülkü Ocakları’na ilişkin bu sözlerine yanıt, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’dan geldi. X hesabından yaptığı açıklamada, Büyükataman şunları söyledi:

“Musul’da devlet görevi yaparken Türk askerini ve devletini satıp kaçan, vatan görevini korkudan eline yüzüne bulaştıran, şizofrenik ilgi krizlerine girip kendi kendine saldırı düzenleten bir soytarı son günlerde Ülkü Ocakları ile yatıp kalkmakta!

Anlaşılan o ki; Ülkü Ocakları, bu vasıfsız figüranın kâbusu olmaktadır. Dilinden zehir saçan bu vasıfsıza uyarımız, o pis ağzına Türk gençliğinin kutlu yuvası Ülkü Ocakları’nın adını almamasıdır.

Ayrıca son günlerde koro halinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Ülkü Ocakları’na saldıranların ortak özelliklerinin Türkiye düşmanlığı olması asla tesadüf değildir. Zira 5. Kol faaliyeti yürüten bu maskeli çetelerin gerçek niyeti Türkiye Cumhuriyeti’nin surlarında gedik açmaktır.

Herkes bilir ki; Ülkü Ocakları düşmeden, ülkücüler vazgeçmeden Türkiye düşmez! İşte düşmanlıkları da tam olarak bundandır!

Fonlanmış etki ajanlarının ipe sapa gelmez ispatsız iddialarının, sapkınca kutsanmış 1 dolardan fazla ederi yoktur! Ülkü Ocakları; bağımsızlığımızın yılmaz savunucusu, Türk gençliğinin istikbal sigortasıdır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi: “Ülkü Ocakları her daim ayakta kalacak, milli ve tarihi hizmetlerine devam edecektir”

Hepimizin yetiştiği bu kutlu ocağa saldıran Musul kaçkını ve onun gibi Türkiye aleyhine faaliyet gösteren fonlanmış piyonlar eninde sonunda büyük Türk milletine hesap verecektir!”

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ

Sinan Ateş öldürülmeden kısa süre önce MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın danışmanlığını yapıyordu. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in aktardıklarına göre Sinan Ateş FETÖ komisyonunda Büyükataman adına insanlar hakkında FETÖ araştırması yürüttü.

Ailesinin aktardığına göre de MHP içinde Ateş’in en çok güvendiği isim Büyükataman. İddialara göre Ateş cinayet tehditleri sonrası İsmet Büyükataman’a durumu bildirip önlem almasını istemiş Büyükataman’ın ise “böyle bir şey olmaz” dediği aktarılmıştı. Cinayet sonrası İsmet Büyükataman Ateş cinayetine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Ateş ailesi ise bu nedenle Büyükataman’a tepki gösteriyor.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu