Haber

Mersin’de ‘Köy Bizim Festivalimiz’ Etkinliği Büyük İlgi Gördü

Mersin Büyükşehir Belediyesitarafından düzenlenen ‘Köyümüz Bizim Festivalimiz’ etkinliği.

Yaz aylarında Mersin’in tüm ilçelerinde düzenlenen ‘Köy Şenliğimiz Bizim’ şenlik programları çocuklar kadar büyükler tarafından da beğeniyle karşılandı. Bu kapsamda yayla turizmi açısından bölgenin değerli noktalarının tam ortasında yer alan Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyaylaİstanbul’a kazandırılan çağdaş ve çok amaçlı çok katlı otopark ve market tesisi ‘Köyümüz Bizim Festivalimiz’ etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde ‘Her Köy Bizim Köyümüz’ sloganıyla gerçekleştirilen programa Çamlıyayla sakinlerinin yanı sıra yaylacılar da ilgi gösterdi. Programda; drama atölyesi, gölge oyunu, yüz boyama, sosis balon atölyesi, interaktif dans ve klasik oyunlar çocuklarla buluştu.

Zaman zaman velilerin de katıldığı etkinlikte çocuklara limonlu dondurma ikramının yanı sıra çeşitli oyuncaklar da dağıtıldı. Müzik eşliğinde gerçekleştirilen etkinliklerden oldukça memnun kalan çocuklar, animasyondaki karakterlerle de fotoğraf çektirdi.

Festivale katılanlar memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdiler:

-Ecem Karabulut: “Uzun yıllardır Çamlıyayla’ya yazın geliriz. İlk defa böyle bir festivalle karşılaşıyoruz. Kızım da çok eğlendi etkinlikte.”

-Uğur Karabulut: “Şenlik için Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz. Çocuklar için çok güzel bir etkinlik oldu. Onlar çok mutlu oldular, biz de çok memnun kaldık.”

-Sevda Kılınç: “Ben burada yaz kış yaşıyorum. Özellikle çocuklarımız adına yapılan etkinliklerden çok memnunuz. Vahap Başkan’a saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.”

-Sevim Kılınç: “Burada balon ve bez bebek dağıtıyorlar. Arkadaşlarımla oyunlar oynuyorum.”

Kaynak: ANKA / Turizm

damal-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu