Haber

Malatya Girişim Grubu, depremzedelerin yaralarını sarmak için büyük çaba sarf etti

Asrın felaketinde Malatya halkının yanında yer alan Malatya Taahhüt Grubu’nun düzenlediği birlik ve beraberlik toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, “Bu şehir el birliği ile daha güzel olacak. “

6 Şubat depreminin ardından Malatya Girişim Grubu bünyesindeki kurumlar, depremzedelerin yaralarını sarmak için büyük çaba sarf etti. Taahhüt Grubu ortakları, depremzedelerin barınması adına yürütülen projelere tam takviye yaparken, otel ve AVM bu süreçte depremzedelerin barınma ve diğer ihtiyaçları açısından değerli bir noktadaydı.

Hayatın normalleşmesi yolunda adımlar atılırken, Malatya Girişim Grubu’nun düzenlediği birlik ve beraberlik toplantısına ilgi büyüktü. Malatya Valisi Hulusi Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Malatya Girişim Grubu’nun tüm ortakları katıldı.

Programda bir konuşma yapan Malatya Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, yüzyılın felaketinde büyük kayıplar yaşandığını ve Malatya’da bin 500’e yakın kişiyi kaybettiklerini söyledi. Aralarında ortakları Bayram Kırıcı’nın da olduğunu hatırlatan Başdemir, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Depremin ardından gece gündüz çalışan Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Başdemir, “Malatya güzel bir ülke, Malatya halkı güzel insanlar. Bunu çözmek elbette kolay değil. büyük acılar bir arada ama inşallah hep el ele hep birlikte el ele veririz Malatya’yı devlet-millet işadamları olarak birlikte çözeceğiz ve eskisinden güzel bir Malatya olacak.Keyifli bir proje ile keyifli bir Malatya olacaklar. Daha güçlü binalar, daha akıllı, daha akılcı, daha dayanıklı konutlarla yeni bir şehir inşa edecekler, hem yöneticiler hem de işadamları” dedi.

Hayatın normalleşmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başdemir, “Tabi ki bir anda düzelmeyecek ama en azından her gün dünden daha iyi olacak, reel olarak her gün ilerleme kaydedeceğiz. . Bu iş birliği bu tür toplantılarla devam edecek.”

Malatya Enterprise Guru’nun depremde Malatya’nın gururu olduğunu belirten Başdemir, “Depremden sonra otelimiz kesintisiz hizmet vermeye devam etti. Yurt dışından gelen misafirlerimiz başta olmak üzere buradaki yetkililerin konaklayıp iş yaptıkları alandı. Tıpkı Alışveriş ve Yaşam Merkezimiz de halkımızın ziyaret ettiği bir yer oldu, “En azından stres atmak için güzel bir yerdi. Aynı şekilde hem ofislerimiz hem de konutlarımız sağlamlıkları ile örnek teşkil etmektedir. Bundan sonra daha keyifli hale getirileceklerine inanıyorum” dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu