Ekonomi

Konya Şeker çalışanları Atatürk’ü andı

Konya Şeker, Mustafa Kemal Atatürk’ü düzenlenen bir törenle yad etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle düzenlenen program Konya Şeker Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Törene, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışanları, Anadolu Birlik Holding (ABH) yöneticileri ile bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ve Konya Şeker çalışanları katıldı.

Program, Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Murat Akın’ın Atatürk büstüne çelenk sunumuyla başladı. Atatürk’ün, 84 yıl önce ebediyete intikal ettiği 09.05’te tüm ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker’den de yükseldi ve saygı duruşunda bulunuldu, akabinde ise İstiklal Marşı okundu.

Katılımın yoğun olduğu anma töreninde ayrıca öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk için kaleme alınan şiirleri okudular. Program sonrası, öğrencilere Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Akın, hediye takdiminde bulundu.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu da Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Erkoyuncu mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. yılında rahmet, minnet ve hasretle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal çabası veren silah arkadaşlarını ve aziz vatanımızı müdafaa için uğraş vermiş bütün kahramanlarımızı minnet, rahmet ve şükranla yad ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu