Haber

İstanbul’da Fırtına ve Şiddetli Yağmur Bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Uyum Merkezi (AKOM), bugün öğle saatlerinden itibaren kent genelinde fırtına ve sağanak yağışın etkili olmasının beklendiğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Uyum Merkezi (AKOM) verilerine göre, İstanbul’da bugün öğle saatlerinden itibaren güneybatı rüzgarı ve sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

İBB AKOM’dan yapılan açıklamada, “İstanbul’da bugün öğle saatlerinden itibaren güneybatı rüzgarı ve ardından kuvvetli fırtına bekleniyor. AKOM meteorolojik verilerine göre akşam saatlerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sonrasında güneybatı rüzgarı şiddetini artıracak. 11 Kasım Cumartesi günü öğle saatlerinde (40-60km), akşam saatlerinden itibaren kısa süreli ataklarla birlikte kuvvetli fırtına (50-90km/saat) şeklinde etkili olması bekleniyor. İstanbul genelinde yağışlı ve sağanak yağışlı bir havanın 12 Kasım Pazar günü sabah saatlerinde oluşması bekleniyor. “İstanbul’dan erken saatlerde (06.00) ayrılması bekleniyor. İBB Ekipleri, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle oluşabilecek su baskını, su birikintisi ve diğer acil durumlara karşı 24 saat teyakkuza geçiyor.”

Açıklamada vatandaşlar ayrıca uçan tabela ve çatılar, devrilen ağaçlar ve olası ulaşım aksaklıklarına karşı önlem almaları konusunda uyardı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu