Haber

Her kelime ayrı bir başlık! Sadettin Saran’dan ‘hükümet istifa’ sloganlarına çok konuşulacak video

Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin oynadığı lig maçlarında yükselen ‘Hükümet istifa’ sloganları büyük kaos yarattı. MHP lideri Devlet Bahçeli, “Maçlar seyircisiz oynansın ya da gerekli tedbirler alınsın” çağrısında bulunarak taraftarı olduğu Beşiktaş Kulübü üyeliğinden istifa etti.

KULÜPLER BİRLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Ardından dört büyükler de dahil olmak üzere tüm Süper Lig takımları, Kulüpler Birliği’nin yaptığı açıklamayı paylaştı, “Sporun birleştirici gücüyle sahada olmak istiyoruz, siyasi tartışmalara müdahil olmak istemiyoruz.”

SARAN’DAN DİKKAT VİDEO

Fenerbahçe başkanlığı için en güçlü aday olarak gösterilen ünlü iş insanı Sadettin Saran, yaşananların ardından dikkat çeken bir video paylaştı. Saran, eleştirinin bir hak olduğunu ve sloganların devlete değil hükümete karşı yapıldığını ve bunun anayasal bir hak olduğunu belirtti.

İşte Saran’ın açıklaması:

“15 TEMMUZ’DA DEMOKRASİYE KATILANLAR AYNI TRİBÜN OLDU

“İktidarı destekleyenlere ve hükümet istifa etsin diyenlere tam saygı gösterilmesi demokrasinin gereğidir. Çerçevesi anayasanın belirlediği tribünlerde gösteri yapma hakkını kullananlara ‘düşman’ demek. Devlet’ demek, devlet ile iktidar arasındaki farkı bilmek değildir. Bu süreçte demokrasiyi savunanlar, alkışlayanlar yine tribünlerdeydi. İktidarı destekleyenler de, eleştirenler de lütfen aynı anlayışla. Adalet gibi, sevgi gibi, hoşgörü gibi lütfen! Bu vatan hepimizin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu