Teknoloji

Google’dan Play Store için yeni karar: Bu uygulamalar artık daha fazla öne çıkacak

Google, Google Play’de Android tabletlerde ve katlanabilir cihazlarda tatmin edici bir tam ekran dinlenme sunan ve sunmayanları öne çıkarıyor. utandırmak” Başlangıç.Şirket, geliştiricileri işletim sistemi için daha büyük ekranları desteklemeye ikna etmek amacıyla dün bir blog gönderisindeki değişiklikleri duyurdu.

Büyük ekranlarda öne çıkan yüksek kaliteli uygulamaları tanıtmak amacıyla Play’de kaliteyi artırmak için birkaç sıralama değişikliği yaptık. Büyük ekran uygulama kalitesi yönergelerimize uyan uygulamalar ve oyunlar artık aramada ve Uygulamalar ve Oyunlar Ana Sayfasında daha üst sıralarda yer alacaktır.

Google, Ağustos ayının sonundan itibaren ” iyi boyutlandırılmış, mektup kutulu değil [siyah kenar boşlukları vb] ve hem dikey hem de yatay yönlendirmeleri destekliyor ” uygulamalarının görünürlüğünü artıracaktır. Bir telefonun bu kriterleri karşılayıp karşılamadığı artık Google Play’in ” Editörün Seçimi Uygulamaları” ve uygun uygulamaları öne çıkaran diğer Play Store özellikleri.

Ayrıca Google, yeni “form faktörüne özel ekran görüntüleri”ni tanıttı. içerik teslim biçimleri”, böylece bir uygulamaya baktığınızda, onun portre modunda ve manzara modunda nasıl görüneceğini gerçekten görebilirsiniz.

Mağaza, uygulamalar büyük ekranlı telefonlarda düzgün çalışmadığında da ihtar göstermeye başlayacak. Başta bu uyarılar” teknik kalite”, yani uygulamaların çökmesi veya düşük performans göstermesi ile ilgili olacak, ancak bir Google sözcüsü Nia Carter, şirketin uygulamalar büyük ekranlar için optimize edilmediğinde kullanıcıları bilgilendirmenin başka yolları üzerinde çalışmak” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu