Ekonomi

Denizli tarımını ileriye taşımak için çalışmalar sürüyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde faaliyet gösteren tarım kurum ve kuruluşlarının sektör buluşması gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Çınar, Denizli tarımını ilerletmek için çalıştıklarını belirtti.

Denizli Pamukkale’de tarım alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluş temsilcileriyle kesim toplantısı gerçekleştirildi. Görüşmeye Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar da katıldı. Denizli tarımı ile ilgili konuların ele alındığı ve fikir alışverişinde bulunulduğu toplantıda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Çınar, “Bugün fason üretim, boş yerler, planlı üretim ve bakanlığımızın ortaya koyduğu diğer konuları konuşmak istiyoruz. Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Denizli tarımında bitki çeşitliliğine kadar genel ve yerel bütçeden projeler geliştirerek tarıma genel ve yerel bütçeden projeler yürütmekteyiz. Bu potansiyel doğrultusunda elimizden gelenin en iyisini yapma kararlılığıyla, Bakanlığımızın desteği ve sahadaki işçilerimizin çalışmaları ile her zaman üreticimizin yanında olmaya devam ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale İlçesi’nin tarımsal ve hayvansal üretimdeki önemine değinirken, Pamukkale Belediyesi olarak üretici ve yetiştiricilerimizin karşılaştıkları sorunların tespitinde ve tüm sorunlarında destek, hibe ve çözümleriyle tüm üreticilerin yanında olduklarını belirtti. karşılaştı.

“Pamukkale Tarımını ileriye taşımak istiyoruz”

Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz günlerde Kekik konusunda çok başarılı ve anlamlı bir Kekik Çalıştayı düzenlendi. Buradaki sorunlar bakanlık düzeyinde Ankara’ya taşındı. Pamukkale bir sanayi ve turizm kenti olmasına karşın, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bir ilçe. Tarım ve hayvancılık açısından önemli bir üretim olan gıdanın sadece tarım ve hayvancılık açısından ticari olarak bakılması gereken bir konu olmadığını, stratejik ve değerli bir segment olduğunu bizlere öğretti. Saha ziyaretlerimizde tespit ettiğimiz ya da siz üreticilerin merkezi yönetim ya da muhatap yerine yerel yönetimlere ilettiğini “Sürdürülebilirliği sağlamak ve köylümüzü, üreticimizi rencide etmeden üretime devam etmek için çözümler bulmalıyız. Pamukkale Tarım’ı tüm paydaşların sorumluluğunu yerine getirerek ileriye taşımak istiyoruz” dedi.

Katılımcıların soru, cevap ve önerileriyle devam eden toplantı, karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerin ardından sona erdi. – DENİZLİ

gucehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu