Haber

Deniz Yavuzyılmaz kimdir? Deniz Yavuzyılmaz kaç yaşında, nereli? Deniz Yavuzyılmaz hayatı ve biyografisi!

Deniz YavuzyılmazO kimdir sorusunun cevabı merak edilen soruların arasında yer aldı. Deniz Yavuzyılmazisimli isim son günlerde en çok aranan isimlerden biri. Deniz Yavuzyılmaz Hayatı da şüpheli. Tamam, Deniz Yavuzyılmaz DSÖ? Deniz Yavuzyılmaz kaç yaşında, nereli? Deniz Yavuzyılmaz’ın hayatı ve biyografisi nedir? Detaylar burada…

DENİZ YAVUZYILMAZ KİMDİR?

Deniz Yavuzyılmaz (1979, Zonguldak), Türk siyasetçi.

TBMM 27. Dönem Zonguldak Milletvekili, TBMM 27. Yasama Dönemi Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu, TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu, Dijital Medya Kurulu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti İçi Eğitim Birimi (KEİB) ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Meclisi Türk Kümesi Üyesi.

Yaşam ve profesyonel kariyer

Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Ticaret Meslek Lisesi öğretmenleri olan Kadriye ve Ömer Yavuzyılmaz çiftinin ikinci çocuğu olarak 1979 yılında Zonguldak’ta dünyaya geldi. İlköğrenimini Zonguldak Yayla İlköğretim Okulu’nda, orta ve lise eğitimini Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü kazandı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Cezayir, Libya ve Gürcistan’da mesleki deneyim kazanarak Türkiye’ye döndü. Enerji bölümünde uluslararası ölçekte hizmet veren bir şirketin kurucusu ve yöneticisiydi.

Deniz Yavuzyılmaz iyi derecede İngilizce bilmektedir. İdeoloji ve psikoloji alanlarıyla ilgilenir.

özel hayat

Serpil Yavuzyılmaz ile evlidir. Çiftin 28 Temmuz 2019’da gerçekleşen nikah töreni basına “Millet ittifakını birleştiren nikah” olarak yansıdı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun sahip olduğu nikah törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçim adayı Muharrem İnce ve çok sayıda milletvekili, bürokrat ve seçkin isimler katıldı. temsilciler. Davet edilmiş misafirler.

Siyasi kariyer

Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde Zonguldak Parti Mektebi, Bartın Bölge Koordinatörlüğü ve Usta Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Haziran 2015 Türkiye Genel Seçimlerinde 2. olan CHP, ön seçimlerde 3., Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimlerinde ise 4. olarak Zonguldak Milletvekili Adayı olmuştur. Haziran 2018 Türkiye Genel Seçimlerinde TBMM 27. Zonguldak Milletvekili seçildi. TBMM KİT Komisyonu, Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu, Dijital Medya Komisyonu ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Meclisi Türkiye Kümesi üyesi olan milletvekili, kamu kurumlarının işleyişi, denetimleri ile yakından ilgileniyor. Sayıştay, saf güç, çevre kirliliği, kadın hakları ve hayvan refahı. siyasetin ortasındadır.

Milletvekili yaptığı araştırmayla kamudaki “çifte maaş” ve “çok görevlilik” uygulamalarına örnek olacak birçok bürokratı ortaya çıkarmış, bu isimleri ve sosyal medya hesaplarından aldıkları fiyatları belgelerle açıklamıştı.

Yavuzyılmaz’ın bu çalışmaları, Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve işsizlik ortamında büyük ses getirmiş ve kamu görevlilerinin atanma süreçlerinin liyakat, verimlilik ve yeterlilik ilkelerine göre yapılması adına ülke gündeminin oluşmasını sağlamıştır. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu