Haber

Demirtaş’tan Mahir Akkoyun’a Afiş Desteği

Cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hayat pahalılığına dikkat çekmek için hazırladığı Erdoğan ve Bahçeli etiketleri nedeniyle tutuklanan tasarımcı Becerikli Akkoyun’a destek verdi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘Bu ürün size pahalı mı geliyor? ‘Sikkli Akkoyun’ yazan etiketler nedeniyle gözaltına alınan tasarımcıya Erdoğan sayesinde destek verildi.

Mahir Akkoyun’un çalışmasından bir örneği Twitter hesabından paylaşan Demirtaş, ‘Hepimiz Mahir’iz’ notuyla paylaştığı görüntüde şu ifadelere yer verdi:

Bu kişi haksız yere gözaltına alındı.

Erdoğan’a teşekkürler

Oy verirken bunu unutmayın

İzmir’de yaşayan görsel bağlantı tasarımcısı Uzman Akkoyun, hayat pahalılığına dikkat çekmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarından etiketler tasarladı. ‘Bu ürün senin için pahalı mı? Erdoğan sayesinde ” yazılı etiketler büyük ilgi gördü ve birçok markette eserlere bu etiketler yapıştırıldı.

Etiketlerin tasarımcısı yetenekli Akkoyun, bu sabah İzmir’de gözaltına alındı. Savcılık, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’le suçladığı Akkoyun’u adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme, Akkoyun’u adli kontrol şartı uygulamadan tahliye etti.

Adliye çıkışında açıklama yapan Akkoyun, şunları söyledi: ‘Yaptığım tasarımlar, yoksulluğu ele alan ve milyonlarca insan tarafından benimsenen tasarımlardı. İnsanlar tarafından sahiplenilmesi ve pazarlarda gıda reyonlarına yapıştırılması, bu insanların yoksulluğa ve sefalete birlikte nasıl tepki verdiklerinin en önemli örneğidir. Tasarımlarımın bugün milyonlarca insanın ağzında olması beni çok mutlu ediyor. Yoksulluk ve sefaleti gündeme getirdiğim için gücendiler, rahatsız etmeye de devam edeceğim.terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu