Yaşam

Cemre Kemer’den Gülçin Ergül açıklaması: ‘Herhalde single’ı çıkıyor, bilemiyorum…’

Hepsi grubunun üyelerinden Cemre Kemer, dün sosyal medya hesabından soru-cevap etkinliği yaptı. Kemer, Hepsi grubu üyeleri arasındaki tartışma ile ilgili soruyu da yanıtladı.

Cemre Kemer, konuya dahil olmak istemediğini söylediği videoda şu ifadeleri kullandı:

“Bebeğimin 40’ı yeni çıktı arkadaşlar. Konuyu hâlâ tam kavrayamadım. Açıkçası canım istemedi. Yani şu an buna girmek istemedim. Bizi bunca yıl boyunca dinleyen herkese sonsuz saygı duyuyorum. Biz çok uzun yıllar çalıştık, hazırlandık. Şu an herkes kendi istediği hayatı yaşıyor. Çocuklarımla, ailemle daha çok aile hayatı yaşamak istedim ki ben hep bu kafada bir insandım. Herkes tabii ki kendi yolunda gidiyor ama herhalde single’ı çıkıyor, bilemiyorum… Çünkü tekrar bu konular ortaya nasıl çıkıyor bilmiyorum ama ne tesadüfse hep aynı zamanlamada ortaya çıkıyor. O yüzden çok bir şey söylemek istemiyorum. Şu an bu söylediğimle bile ben kötü bir şey yapmışım gibi bir pozisyona düşürüleceğim. O yüzden hayırlı uğurlu olsun inşallah, çok dinlensin.”

Ne olmuştu?

Hepsi grubunun dağılmasının ardından kariyerine spor eğitmeni olarak devam eden Yasemin Yürük, geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda “Şu an eğer olursa biyografi şeklinde bir projemiz var. Dijital bir platformda yayınlamak istiyoruz. Elimizde küçük yaşlardan beri olan birçok anı, fotoğraf ve video var. Bakalım hayırlısı” dedi.

Birkaç ay önce de bu sene 20. yılları olduğunu belirten Yürük, “Hepsi grubunun belgesel projesi vardı, Gülçin Ergül ya da içimizden biri kabul etmedi” diye konuştu.

Hepsi grubundan ayrılarak bireysel olarak müzik hayatına devam eden Gülçin Ergül de, Hepsi belgeselinin kendisi yüzünden iptal olduğu iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Ergül paylaşımında, “Çıkıştan sonra 4 senelik yoğun bir popüler geçmişimiz olsa da efsanevi bir grup olduk galiba. Gururla kabul ediyorum. Ama kendi belgeselimizi yapmak ve satmak bana biraz megalomanca geliyor. Ayrıca hala devam eden bir hayatım ve kariyerim var. Kendimiz yapmasak da yapsak da gerçekleri birebir objektifçe yansıtacağına inancım genel olarak yok. Ayrıca buna ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Yaşananları paketlemeye bence gerek yok. Huzur benim için hayatta birinci sırada. Biz anlaşamadığında anlaşan bir grubuz. Bunu uzun dönemler başarabilen gruplar da oldu. Bizim de profesyonel mazimiz kısa değil olabildiğince uzundu. Her şey etkileşim bu nedenle bunu bana yıkmamanızı rica ediyorum. Haklı haksız aramıyorum. Kinle de ne alakası var anlayamadım. Hayır diyebilmek hayatta önemli. Evetlerimizin değerini hayırlarımız belirler. Sınırlarımız kendimize olan saygımızı iyi yönde etkiler” ifadelerini kullandı.

‘DAĞILMAMIZIN BİR SEBEBİ VARMIŞ’

Muhabironline’dan Tolga Bozduman’a konuşan Yasemin Yürük, “Ne Cemre ne Eren ne ben bir şey söylemiyoruz Gülçin’in söylemlerine karşı ama şuna dikkat ettim, Gülçin, Hepsi üzerinden PR yapıyor. Kendi yolunda ilerlesin sesi çok güzel beğeniyorum, destekliyorum. Ama lütfen Hepsi üzerinden PR yapmasın” dedi.

Yürük, yeniden bir araya gelme sorularına ise “Sence mümkün mü? Bu egoyla hiçbir şey olmaz. Zaten dağılmamızın bir sebebi varmış iyi ki de olmuş” diye yanıt verdi.

‘SADECE OKLARI BANA ÇEVİRMEYE ÇALIŞMAK…’

Yürük’ün sözlerinin üzerine Gülçin Ergül de sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Ergül açıklamasında, “Emrivaki yapılıyor Gülçin istemedi herkes ona yüklensin şeklinde. Ben de o Gülçin neden istemedi açıkladım. Şimdi sinirli ifadelerle pr yapıyor suçlaması yapmak mantık dışı. Röportajın tek bir kelimesini okumamış… Sadece okları bana çevirmeye çalışmak ve hedefi değiştirmek… Ama şaşırmıyorum tabii ki üsluba ve tavra. Tanıyorum ve doğru mesafede kalıyorum” ifadelerini kullandı.

Ardından röportajın ilgili kısımlarını paylaşan Ergül, imajının karalandığını öne sürdü.

“Artık uzun yıllar susmuş ve yılmış, kendi hayatına huzurla devam etmek isteyen Gülçin’i suistimal etmeyin” diyen Ergül, “İmaj karalama politikası hakkında… Yorum yazmadan önce okuyun. Artık neden anlaşamadığımızı olgunlukla kabul etmemiz gerektiğini ve neden huzurumuz için doğru mesafede kalmayı tercih ettiğimi görmüşsünüzdür. Ben haksız yere maruz kaldığım üsluba ve tavra artık şaşırmıyorum. Bu, suçlayıcı ve yanıltıcı okları bana çevirip, yaptığım açıklamalarla alakası olmadığı halde bana egoist gibi yaftalar yapıştırarak imajımı zedeleyen, bana karşı bir zarar verme politikasından başka bir şey değil. Ve bu kişilikle grup ruhu yaşanacağına dair inancım yok. Hepsi dinleyicilerinden de eğer proje bekleyen varsa, özür diliyorum tüm grup adına. Yapamıyoruz biz bunu çünkü. 15 yıl geçti biliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘YAŞA İSTEDİĞİN GİBİ’

Hepsi grubu üyelerinden Eren Bakıcı da Gülçin Ergül’ün paylaşımına, “Ne olursun takılma artık. Açıklama bile yapma. Kim ne diyor ne oluyor haberim bile yok. Haberim olmak zorunda da değil. Senin de değil. Gülçin’ in hayatı bu. Yaşa istediğin gibi” yorumunu yaptı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu