Haber

BYD’nin yeni modelleri Euro NCAP güvenlik testlerinde beş yıldız aldı

BYD’nin yeni modelleri BYD Seal ve BYD Dolphin, Avrupa’nın önde gelen bağımsız güvenlik değerlendirme programı Euro NCAP güvenlik testlerinden beş yıldız aldı.

Kasım ayında Türkiye’de satışa sunulacak elektrikli C SUV modeli BYD ATTO 3’ün ardından güvenlik alanında 5 yıldız alan BYD Seal ve BYD Dolphin modelleri de markanın güvenlik alanındaki başarılı çizgisine devam etti.

BYD’nin yeni nesil elektrikli araç mimarisi e-Platform 3.0 üzerinde üretilen D segmenti sedan BYD Seal ve C segmenti hatchback BYD Dolphin, Euro NCAP mühendisleri tarafından yetişkin yolcu koruması, çocuk yolcu koruması, güvenlik yardımcıları ve diğer yol güvenliği olmak üzere dört ana alan için geliştirildi. Yayalar gibi kullanıcılar. kategorisinde test edilmiştir. Her iki model de BYD’nin yapısal kalitesi ve teknolojisi açısından en yüksek notları aldı.

BYD’nin yeni nesil e-Platform 3.0 mimarisinin yanı sıra dünyanın ilk seri üretim kapsamlı entegre 8’i 1 arada elektrik güç ünitesi ve üst düzey güvenlikli Blade Battery teknolojisi, farklı kaza senaryolarında en üst düzeyde koruma sağlıyor. BYD e-Platform 3.0 ayrıca çarpışma anında gücün araç tarafından nasıl emildiğini kontrol eden ve yolcu kabinine müdahaleyi en aza indiren bir yapıya sahiptir. BYD’nin gövde ve Blade Pilini entegre eden en yeni CTB (Hücreden Gövdeye) teknolojisiyle sunulan modeller üstün performans sunar spor Otomobillerdekiyle aynı yüksek gövde dayanıklılığına sahiptir. Bu sayede üstün sürüş kabiliyetinin yanı sıra sürücü ve yolcular için daha iyi koruma sağlar.

Euro NCAP test sonuçlarına göre yüksek standartlarda güvenlik donanımına sahip olan BYD Seal, yetişkin yolcu korumasında yüzde 89, çocuk yolcu korumasında yüzde 87 ve güvenlik asistanlarında yüzde 76 gibi üst düzey puanlar elde ederek, 82 performansıyla öne çıktı. yayalar veya bisikletliler gibi diğer yol kullanıcılarına karşı yüzde koruma.

BYD Dolphin ise gelişmiş güvenlik özellikleri ve sürüş asistanlarıyla testte yüksek puanlar elde etti. BYD Dolphin, yetişkin yolcu korumasında yüzde 89, çocuk yolcu korumasında yüzde 87, güvenlik yardımcılarında yüzde 79 ve diğer yol kullanıcılarının korunmasında yüzde 85 gibi etkileyici bir puan aldı.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu