Haber

Brad Pitt’ten Hollywood grevine destek: Formula 1 filminin çekimlerini durdurdu

ABD’li aktör brad pitt‘ile ilgili formül 1Pilot rolünü üstlendiği ‘Apex’ filmi de grevden etkilendi.

Ekibin bu hafta sonu asıl Grand Prix’in Pazar günü yapıldığı Belçika’daki Circuit de Spa-Francorchamps’ta (diğer adıyla Spa) çekim yapması planlanıyordu, ancak çekimler henüz yapılmamıştı. grev yapan yazarlara ve oyunculara takviye vermekİptal edildi.

Beyazperde’nin aktardığına göre sinemanın bir sonraki çekim takvimi kasım ayında. Las VegasBu zamana kadar yazarlar, oyuncular ve stüdyolar arasında bir anlaşmaya varılması umulmaktadır.

Film, bu ayın başlarında İngiltere’nin Silverstone kentinde düzenlenen Britanya Grand Prix’sinde çekildi. Filmde Pitt, acemi bir sürücüye (Damson Idris) yardım eden Sonny Hayes adında yaşlanan emekli bir yarışçıyı oynuyor. Çatışmaların durdurulduğunu bildiren İngiliz The Sun gazetesinin kaynağı şöyle diyor:

Brad, rezerve edilen çekimleri bitirmeyi kabul etti, ancak planlanan çekimleri iki ay sonraya erteledi. Apex’in oyuncu kadrosu ve ekibi Budapeşte’de çekim yapıyordu, ancak Brad grev yapan herkesle dayanışma içinde tarihlerin ertelenmesi çağrısında bulundu. Üretimin ertelenmesi, özellikle mali açıdan büyük bir karardı ama Brad birlikte çalıştığı insanların endişelerini dinledi ve desteğini göstermek istiyor.”

Pitt aynı zamanda eski bir dünya şampiyonudur. Lewis hamilton Aynı zamanda filmin yapımcısıdır. Kerry Condon, Tobias Menzies ve Javier Bardem gibi isimlerin de yer aldığı projenin yönetmen koltuğunda ‘Top Gun: Maverick’in yönetmeni Joseph Kosinski oturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu