Haber

Bornova’da farkındalık maçı

Bornova, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde çok özel bir çalışmaya sahne oldu. Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri Farkındalık Maçında Barışgücü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları ile bir araya geldi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde görev yapan İzmir Bornova Barışgücü Spor Kulübü sporcuları ve Bornova Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Basketbol Grubu oyuncuları, takımında Bornova Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel düzenlenen Farkındalık Maçı Engelli insanlar. biri gün yüzüne çıktı.

Bornova Belediyesi, Bornova Kaymakamlığı ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Farkındalık Maçı, Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda oynandı. Aralarında Bornova Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Basketbol Takımı çalışanlarının da bulunduğu İzmir Bornova Barışgücü Spor Kulübü sporcularının arasında gerçekleşti. Karşılaşma öncesi Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer ve Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Can da tekerlekli sandalye kullanarak ateş ederek farkındalık oluşturdu.

Engellileri daha iyi anlıyoruz

İlgiyle takip edilen maç 29-29 berabere biterken, ilk kez tekerlekli sandalyede basketbol oynayan lise öğrencileri, “Engellileri anlamak adına çok güzel bir etkinlik oldu. Burada edindiğimiz tecrübe ile hayata nasıl tutunduklarını, zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini gördük.

önemli bir olay

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden ve salonu hassasiyetle dolduran ÇÖYDER (Çağdaş Engelliler Yaşam Derneği) ve Barışgücü Spor Kulübü Dernek Lideri Vedat Başer, asıl sorunun bedende değil akılda olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bu tür etkinlikler engellilerin sorunlarının tartışıldığı ve çözüm önerilerinin sunulduğu etkinliklerdir. Ülkemizde engelliler eğitimden istihdama, spordan sağlığa birçok alanda sorun yaşamaktadır. Temennimiz bunların bir an önce çözülmesidir” dedi.

Çocuklarla boyama etkinliği

Öte yandan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Bornova’da bulunan Özel Erke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocuklarla çit boyama etkinliği gerçekleştirildi. Bornova Belediyesi’nin parklar için yaptırdığı güvercinliklerin dış cephesine hazırlanan çitler, çocukların belirlediği renklerle yeniden boyandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu