Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Yatırım dünyasında öne çıkmak ve kazancınızı artırmak için InvestingPro ile tanışın! Şimdi %20’ye varan indirimden faydalanın. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

İmaş Makina Sanayi A.Ş (IMASM)

İmaş Makina, Afrika, Güney Amerika ve Bağımsız Devletler Topluluğunda mukim müşterileri arasında yeni imzalanan ve bu yıl sevkiyatı yapılmak üzere toplam bedeli 13.236.300 dolar olan Un ve Yem Değirmeni Komple Proje anlaşmaların peşinat ödemelerini aldığını duyurdu.

Şirket, bu projeler ile beraber, alınan sipariş tutarının 70.000.000 dolara ulaştığını ve yılsonuna kadar alınabilecek potansiyel siparişler ile birlikte toplam siparişlerin 100.000.000 dolar üzerinde olmasını planladıklarını bildirdi.

Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. (MNDTR)

Mondi Turkey, Rekabet Kurumunun soruşturmasında yer verilen iddia ve değerlendirmelere ilişkin yazılı savunmasının süresi içerisinde hazırlanarak, Rekabet Kurumuna sunulacağını bildirdi.

Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGAP)

Mega Polietilen, bazı basın yayın organlarında, şirkete yönelik yalan, yanlış ve iftiraya varan karalayıcı haber ve yorumlar yer aldığını, bu haber ve yorumlar nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu bildirdi:

“Şirketimizin Besni/Adıyaman’da bulunan tesislerinde yüzlerce kişi istihdam edilmektedir. Tesisimiz tüm yasal izinleri alınmış şekilde olağan faaliyetlerine devam etmektedir. Hatta, konfeksiyon tesisimizin devreye girmesi ile birlikte, istihdam edilen personel sayısı her geçen gün artmaktadır. Çalışanlarımızın her türlü hakları zamanında ve eksiksiz ödenmekte olup, şirketimiz faaliyetleri sürekli olarak ilgili kamu kurumları tarafından denetlenmektedir. Bu nedenle haber ve yorumlarda geçen iddiaların tamamı asılsızdır.

Söz konusu iddialar, Besni/Adıyaman’da bulunan yerel bir sendika yetkililerinin, Şirketimizi karalamak, itibarını zedelemek, çalışanlarımızı kendi sendikalarına üye yapmak ve Şirket yönetimine şantaj yaparak bazı sonuçlar elde etmek amacıyla ortaya atmış olduğu yalan ve iftiralardır. Habere konu iddiaları ortaya atan kişiler hakkında Şirketimiz tarafından yasal süreç başlatılmıştır.

Geçtiğimiz günlerde açıkladığımız, şirketimizin 2023 yılı finansal tablolarından da görüleceği üzere, şirketimiz olağan faaliyetlerine devam etmekte olup, faaliyetlerimizi olumsuz etkileyecek herhangi bir durum söz konusu değildir.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALVES)

Alves Kablo, Gold Bayisi ile 215.000.000 TL + KDV tutarında bakır ve alüminyum iletkenli enerji kabloları satış sözleşmesi imzaladı.

Türkiye Garanti Bankası (GARAN)

Garanti Bankası’nın 2024 yılı 3 aylık konsolide net kârı 22.290.266.000 TL olarak açıklandı. (Önceki yılın aynı dönemi: 15.365.843.000 TL)

Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS)

Rubenis Tekstil, örme kumaş fabrikası üretim kapasitesini %80 oranında arttırma kararı aldı. Şirket, yönetim kurulu kararı gereğince üretici/tedarikçi şirketler ile yapılan inceleme, araştırma ve görüşmeler neticesinde PAI LUNG MACHINERY MILL CO. LTD. ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Buna göre örme kumaş makinelerinin siparişinin verildiği makinelerin bedelinin nakit olarak ödenmek üzere akreditif açıldığı aktarıldı. Şirket, ayrıca kapasite artırımına ilişkin olarak Yatırım Teşvik Belgesi müracaatı yaptı.

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. (HTTBT)

Hitit Bilgisayar, Nijerya menşeili Ibom Air’in 26 Nisan 2024 tarihi itibarıyla Hitit’in sistemlerini kullanmaya başladığını bildirdi. Havayolu firması 5 yıl boyunca Hitit Bilgisayar’ın yolcu hizmet, operasyonel ve muhasebe sistemlerini kullanacak.

Creditwest Faktoring A.Ş. (CRDFA)

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CRDFA payları 29/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ODINE)

ODINE paylarında 29/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu