Dünya

Bayram Rotası Belli Oldu: Efes Deneyim Müzesi, Uluslararası “En İyi Müze” Ödülüne Layık Görüldü

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan dikkat çekici bir açıklama geldi. Resmî X hesabından bir paylaşım yapan Bakan Ersoy, Efes Antik Kenti’nde bulunan “Efes Deneyim Müzesi“nin ödül aldığını duyurdu. Mehmet Nuri Ersoy’un açıklamasına göre Efes Deneyim Müzesi, Las Vegas’ta düzenlenen etkinlikte “En İyi Müze” ödülü aldı.

Efes Deneyim Müzesi, alıştıklarımızın ötesinde bir müze. Bu müzeye girdiğiniz zaman, Antik Efes dönemini en yeni görüntüleme ve ses teknolojileriyle deneyimleyebiliyorsunuz. Bölge hakının o dönemlerde neler yaptığı, hikâyesel bir tazda detaylı olarak anlatılıyor. Böylelikle vatandaşlar, daha önce yaşamadıkları bir deneyim yaşama imkânı yakalamış oluyorlar. İşte bu müze, En İyi Müze ödülüne layık görülmüş durumda.

Mehmet Nuri Ersoy’un açıklaması:

UNESCO dünya mirası olan Efes Antik Kenti’ndeki Efes Deneyim Müzemiz Las Vegas’ta “En İyi Müze” ödülüne layık görüldü.

Teknoloji, tasarım ve sergi alanında dünyanın en seçkin ödüllerinden biri olan Mondo-Dr Awards’ta kendi alanında rakiplerini geride bırakan müzemiz bu prestijli ödülle adını dünyaya da duyurmuş oldu. 

Dünyanın en seçkin müzelerini ardında bırakan Efes Deneyim Müzemizi tebrik ediyor, dünyanın en iyisi olma yolculuğunda müzemize emek veren herkese teşekkür ediyorum.

bayrakli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu