Ekonomi

Baklavacılardan indirim kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ınTicaret ve sanayi odalarından perakendecilere, zincir marketlerden farklı sektörlere kadar “indirim çağrısına” destek artıyor.

Bakan Bolat’ın 5’i EkimdeCumhurbaşkanı’nın 100. yıldönümünde pazarlarda büyük bir indirim kampanyası beklediklerini duyurduktan sonra başkan Erdoğan9 Ekim’deki kabine toplantısının ardından başta zincir marketler olmak üzere tüm esnaf ve işletmeleri indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla mücadeleye destek olmaya davet etti.

Bu davetlerin ardından iş dünyasından kampanyaya katılım hızla arttı.

İndirim kampanyalarını güçlendiren son şube ise tatlıcılar oldu.

Baklava ve Tatlıcılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, ” Ticaret Bakanımız Ömer Bolat’ın Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle yaptığı indirim çağrısında BAKTAD olarak öncü kurumlardan biri olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz. Bakanlığımızdan gelen bu çağrının ardından derneğimize üye firmalar 1 ay boyunca mağazalarında yüzde 10 indirimli satış yapacak. BAKTAD dün olduğu gibi bugün de milletimizin ve devletimizin yanındadır.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu