Haber

Babacan’dan gençlere çağrı

ANKARA (İGFA) –DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından gençleri davet etti.

Ali Babacan, “Türkiye’den vazgeçmediğinizi, olası kalma isteklerinizden de bahsedin” diyerek gençlere seslenerek, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

https://twitter.com/alibabacan/status/1659131070179168256

“BU EVLERDE SESİMİZ OLUN”

“Biliyorum her yerde siyaset görmekten ve siyasetçilerin size seslenmesinden bıktınız. Ama bugün sizden oyunuzu istemeyeceğim. Temelde çok daha fazlasını yaptınız ve sandıkta yılmadan mücadelenizi sürdürdünüz. Bugün konuşacağız. başka bir şey hakkında, anne babanız ve aile büyükleriniz hakkında konuşacağız, onlarla konuşmanızı rica ediyorum.

Kutuplaşmış bir ortamda mahalle duvarlarını yıkmak istediğinizi ve ayrımcılık istemediğinizi anlatın. Türkiye’den vazgeçmediğinizi, olası kalma taleplerinizi anlatın. Adalet, hak ve fırsat eşitliğinin ne kadar hayati olduğunu açıklar. Geçmişin hayaletlerinin korkusu yüzünden şimdiki zamanınızın nasıl boşa gittiğini anlatın. Bana son 5 yılda seni kaybeden, öfkeyle parmağını sallayan siyasetten bahset. Cevabınız evet ise ülkemizden ayrılan arkadaşlarınızdan bahsedin. Onlara yabancı ülkelerde yan yana yaşadıklarını söyleyin.
Tüm bunları size anlatabiliriz ama sizinle. Çünkü bazı evlerde televizyonlarda yer bulamıyoruz. O meskenlerde sesimiz olun. Biliyorum, aklınız ve desteğiniz yanımızda olduktan sonra günümüz iktidarının arka bahçesi haline gelen kanallara ihtiyacımız yok. Hikayeye başlayalım. Türkiye’den vazgeçmeyen inancınızla özgür ve güçlü yarınları birlikte inşa edelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu