Ekonomi

Ardahan Üniversitesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Halkın Elindeki Çiğ Süte Değer Katma Projesi Kapsamında Üreticilere Otomatik Krema ve Ufalama Makineleri Dağıttı

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından “Ham Süte Kamunun Kattığı Değer Katılması” projesi kapsamında 95 üreticiye otomatik krema ve yayık makinesi dağıtıldı.

Vali Hayrettin Çiçek, ARU Aşık Şenlik Konferans Salonu’nda düzenlenen programda özellikle kadın üreticilere değer verdiklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Projede olduğu gibi sütte de katma değer olması gerektiğini belirten Çiçek, şöyle konuştu:

“Bir ilin kalkınması adına kadınlarımız çok değerli, sosyal hayatımızın en değerli parçası. Tarım ve hayvancılığın önemli olduğu ilimizin kalkınmasını, kadınlarımızın görev almasını önemsiyoruz. Ama tarımsal üretime çok daha kaliteli ve katma değerli bir şekilde dahil olmaları gerekiyor.” Bir katma değer daha katmamız lazım ki, bunun bölgesel kalkınmamıza faydası ve katkısı söz konusu olsun. Bu proje bu bağlamda ortaya atılmış bir projedir. Umarım gelecekte hayata geçirilecek çok daha büyük projelerin etaplarından biri olur” dedi.

ARU Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber ise sadece Ardahan’ın sütünü değil diğer sanat eserlerini de değerlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Fatih Cineviz ise benzer projelerin hayata geçirilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından 95 üreticiye otomatik krema ve yayık makineleri teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu