Haber

Akşener partiden istifa edenleri engelledi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) GÜZEL Parti Küme Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan ve partiden istifa eden eski İYİ Parti İBB Meclis üyesi Ali Kıdık’ı sosyal medya platformu X’ten (Twitter) engelledi.

Durumun farkına varmak Özkan, sosyal medyada ekran görüntüsünü paylaşarak, “Ben basit bir insanım. Ne saygısızlık ettim, ne de kötü söz söyledim. Akşener Bey beni önce takipten çıkardı, sonra engelledi. Teşekkürler hayatım…”

‘SENDEN BAŞKA KİMSEYE GÜVENMEDİĞİMİZİ SÖYLEDİĞİNİZ ADAMI ENGELLEDİNİZ’

Özkan’ın ardından Kıdık’tan da benzer bir paylaşım geldi. Ali Kıdık, “Ben öyle bir hazineyim ki, gökyüzünde yıldızlar kalmayana kadar konuşacağım. Ancak “Çok değil, birkaç yıldız yazacağım, sonra bakarım ne olacak” sözleriyle başladığı paylaşımında, Anayasa referandumu sırasında Akşener’le yaşadığı diyaloğu şöyle anlattı:

“16 Nisan 2017, parti henüz kurulmadı. Ankara Çukurambar’daki Ataköşk Otel’de Meral Akşener Hanımla birlikte anayasa oylamasının sonuçlarını izliyoruz. Otelin salonu ağzına kadar dolu. Herkes içeride. ‘Hayır’ moduna geçildi. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde ‘Evet’ sonucu ortaya çıkmaya başlayınca, ‘Hayır’ diyenler otelden ayrılmaya başladı. Kimse kalmamıştı. Meral Hanım yalnız kaldı. Otelde benden başka kimse kalmamıştı.Sadece Sami Amca dediğimiz Sami Özsoy ve ben kalmıştık.Meral Akşener Hanımı ve korumaları İstanbul’a getirdik.Otobüsler Gerede’de durdu.Tesislerde çorba içtik.

Bana ‘Oğlum bu siyasettir’ dedi. Eğer güçlü olsaydın herkes sana koşardı. Eğer zayıf olsaydın herkes kaçardı. “Beni bırakmadınız, artık ana ekibimin başında siz varsınız” dedi. Onu evine götürdük ve içeri girene kadar bekledik. Evet çok haklıydı. Biz güçlendirdik, herkes onun yanında. 31 Mart’tan sonra kimin kalacağını göreceğiz. Meral Hanım, ‘Ben kocamı size emanet ettim. “Senden başka kimseye güvenemeyiz” dediğin adamı engelledin. Sonsuz teşekkür ediyorum. Geçen sefer kendini tanıttığın için. Bu arada dün sizin teşkilatınızdan bir ilçeye 10 bin bayrak gönderdim. Bunu tüm dünyaya duyuralım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu