Haber

AK Parti Milletvekili Günay, “Kadın Hakları ve Siyasette Kadın Paneli”ne katıldı

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Işık Günay, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Kadın Hakları ve Siyasette Kadın” konulu panelde konuştu.

Günay’ın iletişim bürosundan yapılan açıklamaya göre panele CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, DÜZGÜN Partisi Ankara Milletvekili Şenol Sunat ile Milletvekili Günay katıldı.

Panelin açılış konuşmalarını Rektör Prof. Dr. Yusuf Tekin ve Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Fulya Bayraktar yaptı.

Paneldeki konuşmaları açıklamada yer alan Günay, siyasette veya herhangi bir meslekte kadın veya erkek olmadığını belirtti.

Kadın hakları ve kadının siyasetteki temsilinden güncel gerçeklikte bahsetmek gerektiğini vurgulayan Günay, şunları kaydetti:

“Kadınlara yönelik uygulanan ‘cam tavan’ her toplumsal alanda karşımıza çıkıyor. Her alanda kadın katılımının yoğun olduğunu görüyoruz ama üst basamaklara ve yönetici pozisyonlarına gelince oranlarda bir iyileşme olduğunu görüyoruz ama hala istenilen düzeyde değil.Aslında siyasetin tabanında kadınların varlığını görüyoruz.Ama milletvekilleri ve yerel yönetimlerde belediye meclislerinde kadın temsilinin azaldığını görüyoruz.Erkek siyasi ortamdaki değişim bunu gerektiriyor. toplumsal zihniyet değişikliği.Bu bağlamda genel liderlerin demokratik yaklaşımı çok değerlidir.Genel Liderimize ve Cumhurbaşkanımıza bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.Liste ne olursa olsun zirvede mutlaka bir kadın olması gerekir. 3. Kadınların katılımına değer verir ve destekler. Biz hanımlar, dönüştürücü ve dönüştürücü gücü, sorumluluk duygusu, disiplini, duyarlılığı, kararlılığı, cüretkarlığı, empatisi, detaycılığı ile. d ve estetik yaklaşımlar, Dünyamızı ve dünyamızı geliştirmeye ve değiştirmeye hazırız. Kadınların var olduğunu ve daha güçlü, daha demokratik, daha eşit, daha özgür bir Türkiye için burada olduklarını biliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu