Haber

8. WT Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 10. Uluslararası Türkiye Taekwondo Turnuvaları

İstanbul’da düzenlenen 8. WT President’s Cup’ın ikinci günü ve 10. Uluslararası Türkiye Taekwondo Turnuvalarının ilk günü tamamlandı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) ile Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından 1 Şubat’ta başlayıp 14 Şubat’a kadar devam edecek organizasyonun ikinci günü sona erdi.

“Tekvando poomsae” kategorisinde dün başlayan 8. WT Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın ikinci gününde Türk sporcular 6 altın, 6 gümüş ve 8 bronz olmak üzere 20 madalya kazandı. Türkiye “tekvando poomsae” kategorisini iki gün sonunda 12 altın, 10 gümüş ve 15 bronz madalya ile zirvede tamamladı. İtalya; İran 6 altın, 7 gümüş ve 6 bronz madalya ile ikinci sırada yer alıyor. 6 altın ve 3 bronz madalya ile üçüncü oldu.

10. Uluslararası Türkiye Taekwondo Turnuvası’nın “poomsae” kategorisindeki ilk gün müsabakalarında; İlk günü 3 altın, 4 gümüş ve 9 bronz olmak üzere 16 madalya ile ikinci sırada tamamladı. italyanın; Turnuvada 6 altın, 2 gümüş ve 3 bronzla İsviçre birinci olurken; Altın, gümüş ve bronz madalyalarla üçüncü oldu.

Organizasyonda, 10. Uluslararası Türkiye Taekwondo Turnuvası’nın “taekwondo poomsae” kategorisinin son maçları yarın yapılacak.

devrekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu